Transport koparek i koparko-ładowarek
Nie można wyobrazić sobie placu budowy, na którym praca nie jest wspierana przez koparki oraz koparko-ładowarki. Prace ziemne, wyburzeniowe, ładunkowe, porządkowe- odpowiednio dobrana i wyposażona koparka jest sprzymierzeńcem w szybkiej realizacji założonych celów. Słowo szybko nie pasuje wyłącznie do koparek w jednej sytuacji- ich zdolności do przemieszczenia się pomiędzy kolejnymi lokalizacjami. Ale rozwiązanie tego problemu jest na wyciągnięcie ręki- oferowane przez nas niezawodne usługi transportowe naczepami niskopodwoziowymi.

 

Załadunek i zabezpieczenie maszyn

Znamy wartość koparek – nie tylko w aspekcie bycia pomocnym w realizowanych pracach, ale również finansowym- dlatego do przewożenia koparek oraz koparko-ładowarek przeznaczamy specjalistyczne naczepy niskopodwoziowe (typu semi wyposażone w najazdy hydrauliczne lub typu tiefbett z wypinaną szyją).

Na wyposażeniu każdego pojazdu posiadamy komplet niezbędnego wyposażenia:

  • maty antypoślizgowe,
  • certyfikowane pasy do zabezpieczenia ładunku o szerokości 75 mm (LC= 5000 DaN),
  • certyfikowane łańcuchy o zdolności mocowania 10 ton każdy,

 

Wyznaczenie trasy i transport

W przypadku koparek małych i średnich wybór trasy nie stanowi problemu- wybieramy najszybszą bezpieczną drogę prowadzącą do punktu docelowego. Nieco inaczej sytuacji wygląda w przypadku dużych urządzeń, których parametry sprawiają, że niezbędne stają się zezwolenia na transport nienormatywny czy też pilotaż- tu sytuację komplikują ewentualne wiadukty czy też ograniczenia tonażowe.

Na stałe posiadamy zezwolenie kategorii VI (szerokość do 4 m na drogach dwujezdniowych i 3,4 m na drogach jednojezdniowych, długość do 30 m, wysokość do 4,3 m, całkowita waga zestawu do 60 ton) oraz stałe zezwolenia na terenie Niemiec, Holandii, Belgii, Francji, Austrii.

Setki zabezpieczonych oraz przewiezionych urządzeń, tysiące pokonanych z nimi kilometrów są gwarancją, że kierowcy znają się na swojej pracy. Swoją wiedzę wykorzystują na każdym etapie- od wyboru optymalnego miejsca załadunku, odpowiedniego umieszczenia koparki na naczepie, właściwego zabezpieczenia, na bezpiecznym rozładunku kończąc.

Jeśli powyższe jeszcze Cię nie przekonuje- gwarantujemy, iż każdy transport objęty jest polisą OCP w kwocie 1.000.000 PLN dla każdego zdarzenia, a kopię polisy przedłożymy do wglądu przed rozpoczęciem usługi.

Gwarantujemy również, że każdy samochód wyposażony w urządzenie GPS, pozwalające na bieżąco śledzić jego pozycję, prędkość, miejsca postojowe itp. Jeśli będziesz chciał- udzielimy Ci dostępu do oprogramowania, dzięki, któremu będziesz mógł te wszystkie parametry sprawdzać samemu.

Jak zamówić transport koparki w Luktrans?

 
Zadzwonić, napisać lub skorzystać z formularza kontaktowego podając najważniejszej informacje:
  • miejsce załadunku oraz rozładunki,
  • model koparki, jej dokładne wymiary (szczególnie w przypadku dużych urządzeń),
  • planowaną datę transportu,
Niezwłocznie przygotujemy ofertę oraz rozpoczniemy przygotowania do transportu.

Nasze doświadczenie i flota są gotowe do realizacji Twojego zadania. Zapraszamy do kontaktu!